En Son Yayınlananlar:

27 Nisan 2013 Cumartesi

A Good Year

İyi Bir Yıl, A Good Year
Yapım:2006
Ülke: ABD,  İngiltere
Tür: Dram,  Komedi,  Romantik
Yönetmen:Ridley Scott 
Oyuncular:Russell Crowe,  Marion Cotillard,  Freddie Highmore,  Abbie Cornish,  Richard Coyle,  Tom Hollander,  Albert Finney,  Archie Panjabi,  Daniel Mays,  Giannina Facio,  Didier Bourdon,  Isabelle Candelier,  Mitchell Mullen,  Rafe Spall 
Imdb : 6.8 / 10

Şarap kokan bu filmi izleyecekseniz,yakınlarda birkaç şişe kesinlikle bulundurun derim. Çünkü filmin içine daldığınızda, şarap ve bağlarla dolu bir ortamda bulacaksınız kendinizi. Sideways'in ardından en iyi ŞARAP-ŞARAPCILIK TEMALI film denebileck bu yapıtın konusu kısaca şöyle;

 Kendinden emin ve burnu havada, yakışıklı bir borsacı olan, Max Skinner Londra borsasında spekülasyonlar yaparak büyük paralar kazanmaktadır. Son fethinde ise bir çok rakibini buyuk kayıplara uğratmıştır. Max'in zaferi felsefesi ile aynı yöndedir: en önemli şey kazanmaktır ve hayatta başka hiçbir şeyin kıymeti yoktur. 
 


 Büyük zaferin hemen ardından Max Fransa'da yaşayan büyük amcasının öldüğüne dair üzücü bir haber alır. Henry Amca Max'ın en yakın akrabasıdır ve bütün çocukluğu onun hatıralarıyla doludur. Max bir yandan eksantrik amcasıyla dolu çocukluk hatıralarını anımsarken bir yandan da şatoda geçecek bir hayatın nasıl bir hayat olacağı konusunda araştırmalar yapmaktadır. 
Londra'da onu bekleyen, geleceğini değiştirecek belki de herşeyinden vazgeçecektir. Max bulutlu geleceğinden kaçıp, bu inanılmaz güzellikteki şatodan yeni bir kazanç sağlamayı düşünürken hiç hesapta olmayan ve daha once tanımadığı bir akrabası çıkagelir. 

Kaliforniya'lı bir kız olan Christie Roberts amcasının gayri meşru kızı olduğunu iddia etmektedir. Bir yandan şatonun gizli zenginliklerini ondan uzak tutmaya çalışan Max diğer yandan Provence'in yerlisi olan güzel bir kıza gönlünü kaptırır. Aşk şarap kadar lezzetli ve şarap kadar hızlı kana karışmaktadır.

FRAGMAN 
İyi Bir Yıl, A Good Year
(Türkçe Dublaj Tek Parça Full izle) 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...