En Son Yayınlananlar:

Yerli

 

Beyza'nın Kadınları 

Yönetmen Mustafa Altıoklar
Beyza'nın Kadınları 
IMDb: 6.1/10 
Yıl: 2006 
Ülke: Türkiye
 Yönetmen: Mustafa Altıoklar
Senaryo:
Nuket Bıçakçı, Ebru Hacıoğlu
Oyuncular:
Demet Evgar (Beyza),Tamer Karadağlı (Fatih)
Tür: Korku, Gerilim, Suç, Polisiye


 Seri Katiller ve Sinemadaki Yansımaları [bknz.] isimli kapsamlı incelememizin içinde var olan bazı film tanıtımlarını ayrıca yayınlıyoruz. İncelemenin içinde sadece tanıtılar ve esinlenilen seri katil profilleri varken, burada filmi izleme şansınız da olacak..

İstanbul’un çeşitli semtlerinde bulunan kesik bacaklar halk arasında panik yaratmaya başlarken komiser Fatih olayı çözmekle görevlendirilir. Bu dava boyunca ortağı, Amerika’da eğitim almış bir seri katil uzmanı psikiyatr olan Doruk’tur.


Seri katil profillerini çözmedeki başarısına rağmen Doruk yanıbaşındaki sorunun farkında bile değildir. Karısı Beyza bilinç kayıplarıyla başetmeye çalışmakta ve kayıp zamanlarının izini sürmektedir.Komiser ve psikiyatr seri katil bulmacası içine her gün daha fazla gömülürken, Beyza da nasıl olduğunu anlamasa da kurbanlarla arasında tuhaf bir ilişki farkeder.


FRAGMAN


Beyza'nın Kadınları
(Tek Parça Full Hd izle)

 

TEPENİN ARDI

 
2012
Ülke:Türkiye
Dram
94 Dak.
Emin Alper
Berk HakmanMehmet ÖzgürReha ÖzcanBanu FotocanFurkan Berk Kıran
Emin Alper
Seyfi Teoman 

 Emin Alper'in ilk filmi 'Tepenın Ardı'beni beklediğimden daha fazla tatmin etti doğrusu!Film daha başlar başlamaz atmosferiyle beni sardı.Yönetmen filmi için'savaşların hep ne kadar da manasız yalnış anlaşmalardan çıktığını sembolize ettiğini 'söyluyor.


Köy hayatının duraganlığını,erkek egemenliğini ve 'susan kadınlar'ı abartmadan,demek ıstediğini gayet acık bı sekılde anlatmıs film.Bırcok festıvaldende elı bos donmeyen Emın Alper bundan sonra takıp edılmesı gereken bır yonetmen!

Yazı: by Olimposgod

 FRAGMAN


  Tepenin Ardı
(Tek Parça Full hd izle) 

Herşey Çok Güzel Olacak

Yayın tarihi: 27 Kasım 1998
 Yönetmen: Ömer Vargı
Film müziğinin bestecisi: Mazhar Alanson
 Senaryo:
 Hakan Haksun, Ömer Vargı, Cem Yılmaz
Oyuncular:
Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Nurgül Yeşilçay, Ayumi Takano 
 IMDb: 7.8/10


Ne yazık ki Türk Sineması hakkında pek söylebileceğim birşey yok. yerli sinemamıza pek nadir vakit ayırıyorum. Bundan dolayı konuya hakim biri değilim. ama yinede bir iki çemkirmeden yapamayacağım..

Hayatımın uzun bir dönemini Beyoğlu -Yeşilçam, Sadri Alışık Sokak ve civarında geçirmiş birisi olarak, dizi dönemi öncesindeki, bitmiş, terkedilmiş Yeşilcam kişiliklerini de az çok tanıyorum hatta birlikte zaman geçirmişliğim, bardak tokuşturmuşluğum var.

Amacım tabii ki yeşilcamdan bahsetmek değil. onu ve problemlerini hepimiz az çok biliyoruz. "Amacım yakın dönem Türk/Türkiye sinamasından bahsetmek iken dilim neden Yeşilçama gidiyor" diye düşündüğümde, içimden bir ses yakın dönem Türk sinemasınında benzer hatalar içinde kıvrandığını ve sadece dönemsel başarıların sonunda bitip yok olacağını söylüyor.


Muhtemelen yanılıyor olabileceğim, cahil olduğum bu konuda beni en başta rahatsız eden; teknik acıdan eli güçlenmiş olan sektorun, halen kendine özgü yaratıcı senaryolar üretememesi. Sürekli aşiret kökenli, kendini şehir ortamında kanıtlamış bir köy göçmeni karakterin istanbuldaki a-plus hayat  tarzına damgasını vuruşunu izliyoruz.


Türkiye şartlarında şehirlerin tamamına yakınının kendini ıspatlayamamış köy göçmeni insanlarla dolu olması, ticari acıdan doğru bir bakış acısı olan bu tarz senaryoların tabii ki satmasını sağlıyor olsa da bana kalırsa hem sanatsal acıdan tatsız, ezik, eksik hem de sektorel acıdan Yeşilcamı anımsatıcı.

Seksüel devrimini tamamlamamış bir ülkenin, adeta seferber olmuşcasına, her dizide, her filmde, bir kadınlar günü edasıyla dedikodu yapması, bolbol silah kullanıp sağa sola tespih sallayan senaryolar üretip çekmesi, ne yazık ki benim vizyonumda anlam bulamıyor. Öyle ki arak ya da "aşırı esinlenilmiş" hatta zorlanmış zorlanmış anca farklı birşeyler çıkarılmış senaryoları izlediğimde, "hiç yoktan iyidir" der hale geldim.


Türkiye sineması bütün bunları aşarsa önü acık demek isterdim ancak o aşamada oyuncu problemi cıkıyor karşıma. Hakikaten dünya sinemasını dikkatli takip edenler çok net görebilir ki "istisnalar dışında" berbat oyuncularımız var. Artık çalışma yoğunluğu ve şartlarımı yoksa yeteneksizlik ve sanatcı-sinemacı ruhun eksikliğimi bilemiyorum.


Film bahanesiyle, sağa sola,  herkese çemkirttikten sonra şunu söylemek isterim ki "Herşey Çok Güzel Olacak" filmi, bir yol filmi tutkunu olan beni her izlediğimde, sakinleştirip; kötü senaryo, kötü oyunculuk, kötü kurgu, kötü ışık gibi polemiklerden koparıp alır. Belki de bu baş karakterin biraz ruhdaşım oluşu, hayatının yaşadığım çevrede geçişi ya da benimde onun gibi hayatta her çabalayışımda başarısızlık fırsatlarını asla kaçırmayışımdandır..

Yazı: OvErUyUz

Film Hakkında
Her Şey Çok Güzel Olacak, 1998 Türkiye yapımı güldürü filmidir.
Ömer Vargı'nın yönettiği filmin yapımcılığını Filma-Cass adına Mine Vargı üstlenmiş, görüntülerini ise Garry Turnbul çekmiştir. Cem Yılmaz'ın Mazhar Alanson ile başrollerini paylaştığı ilk sinema deneyimidir. Ayrıca Cem Yılmaz bu filmin senaryosunda da yer almıştır.

Altan, karıştığı kavga sırasında yıllardır görmediği kardeşi Nuri'yle karşılaşır. Nuri'nin çalıştığı ecza deposunu, uzun süredir açmayı planladığı bar için bir para kaynağı olarak görür. Çeşitli uğraşlardan sonra Nuri'ye tekrar yakınlaşmayı başaran Altan, farkına varmadan hem kendisini hem de Nuri'yi tehlikeli maceraların içine sürükler. Nuri ve Altan, her şeyin çok güzel olacağını umarak yaşamla mücadeleye devam ederler.


FRAGMAN


Herşey Çok Güzel Olacak
(Tek Parça Full Hd izle)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...