En Son Yayınlananlar:

4 Temmuz 2013 Perşembe

Perfume: The Story of a Murderer

Koku: Bir Katilin Hikayesi
IMDB Puanı: 7.5
Yönetmen Adı:Tom Tykwer
Yapım Yılı:2006
Ülke: Fransa , İspanya , Almanya
Tür:Dram , Gerilim
Gösterim Tarihi:16 Şubat 2007
Oyuncular:
Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman


  Seri Katiller ve Sinemadaki Yansımaları [bknz.] isimli kapsamlı incelememizin içinde var olan bazı film tanıtımlarını ayrıca yayınlıyoruz. İncelemenin içinde sadece tanıtılar ve esinlenilen seri katil profilleri varken, burada filmi izleme şansınız da olacak...

Grenouille, kokulara karşı inanılmaz bir duyarlılığı olan ama bunun haricinde hiçbir duyusunun gelişmemiş olduğu, çok ilginç bir adamdır. İstediği kokuları elde edebilmek için her türlü çılgınlığı yapmaya hazırdır; cinayet işlemek de dahil... 


Az da olsa koku salan herşeyin ve herkesin kokusunu alabilen bu sıradışı ve dahi karakter, birgün kendi kokusunun olmadığını anladığında hayatının tüm anlamını yitirir. 

Bu 'hayati' önemdeki eksikliğini giderebilmenin tek yolunun, kendisine insanmış izlenimi verebilecek kokular üretip sürmesi olduğunu düşünür. İnsan kokuları yaratabilmek için de insanlara ihtiyacı vardır. 


 Toplum içinde varolabilmenin tek yolunu bu şekilde tanımlayabilen bir adamın, sonu inanılmaz bir trajediye giden öyküsü, Patrick Süskind'in yayınlandığında çok uzun süre çok satanlar listesinde yer alan kitabından beyazperdeye aktarıldı. Yönetmense Koş Lola Koş ve Cennet filmlerinin de yönetmeni olan Tom Tykwer. Filmin, Avrupa Sinama standartları düşünüldüğünde oldukça yüksek bir bütçeyle çekildiğini de belirtelim.

FRAGMAN
Perfume: The Story of a Murderer , Koku: Bir Katilin Hikayesi
(Türkçe altyazılı Tek Parça Full izle)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...